West Park Stage

From 12.20pmOfficial Opening and Welcome to Country conducted by Nikki McKenzie and Norm Stanley (Auslan Interpreted )
Parade Winners Announced
12.50pmTe Arahina – Geelong Maori Community
1.00pmPolish Community Association
1.15pmLinas- Geelong Lithuanian Dance Group
1.30pmGeelong Nepalese Association
1.45pmMezei Virag Hungarian Dance Group Geelong
2.00pmGeelong Scottish Dance
2.15pmHKUD LADO Geelong
2.35pmCantiamo Insieme
2.50pmGeelong Arabic Iraqi Community
3.05pmBiser – Macedonian Community Geelong
3.25pmGeelong Sikh Community
3.40pmHazara Community of Geelong
3.55pmSuper Maude Percussion Workshop
4.30pmNuholani

 Viva Energy Geelong Refinery Family Entertainment Precinct – Town Hall

12.30 pmDanceWorks Geelong
1.00 pmJADA Geelong
1.30 pmJay’s Dance Centre
2.00 pmLewis Brothers
2.30 pmCalligraphy Circus Show
3.00 pmCalligraphy Circus Workshop
3.30 pmAndalucia Spanish Dancing Group Workshop

Channel 7 Stage

12.15pmHome and Away Q & A
12.30pmHome and Away Meet & Greet
1.30pmMy Kitchen Rules Meet & Greet
2.30pmAndalucia Spanish Dancing Group
3.00pmNigerian Community performance
3.20pmGeelong Maitri Dance Group
3.45pmMelbourne Accordion Orchestra
4.20pmTunjos y Cantaros Ethnologic Dance Company
4.40pmBrazilian Community

 Diversitat Stage

12.30pmSerbian Parish Youth Club – Branko Radicevic
12.50pmIndonesian Association of Geelong
1.05pmSauzal Folkloric Dance Group
1.25pmGeelong Bollywood Dance Group & Workshop
1.55pmBosnian Lily Vocal Performance
2.10pmFilipino Social Club of Geelong Inc.
2.25pmGreek Community School of Geelong
2.45pmThe Greek Connection
3.05pmLao-Thai Geelong Care Inc.
3.20pmCarousel Folk Band
3.40pmSouvenir Russian Dance Company Geelong
3.55pmLa Cumbiamba and Cumbiambita Colombian Folk Dance
4.20pmAcabellas & Viva
4.45pmJessica Costa aka Carmen Miranda & Corky
5.15-6pmCarino Son

Petrel Hotel Stage

1.00pmThe Blueliners
2.00pmDog Gone South
3.00pmThe Hollow Majors
4.00pmThe Hollow Majors

Geelong Folk Music Club Stage – Opposite Post Office

12.30 pmMike Whittle
1.05 pmDeardaoin
1.40pmRobert Blair Trio
2.15 pmTim Hulsman
2.50 pmJoey Donald
3.25 pmIsabella Khalife
4.00 pmNick Hinks