Program

*program subject to change without notice

Download PDF map

11am The Great Pako Festa Parade!

Family Precinct

TimeGroup
12.30pm  Kidsplace Circus School Performance & Workshop
1.00pmMr. Peabody & Sherman Dance Workshop
1.30pmLittle Munchkins Dance Crew
2.00pmMr. Peabody & Sherman Dance Meet and Greet
2.30pmWild Moves Drumming Workshop
3.00pmMr. Peabody & Sherman Dance Workshop
3.30pmGeelong Bollywood Performance and Workshop

Channel 7 Stage

Time Group
12.20pm
Channel 7 Stars
1.30pm
Geelong Bollywood Performance and Workshop
2.00pm
Tunjos y Cantaros Columbian Dancing Group
2.30pm
The Greek Connection
3.15pm
MKR Cook Off
4.30pm
Wadaiko RINDO Japanese Drumming
5.10pm
Mexbourne Dance co
5.40pm Wild Moves Performance

West Park Stage

Time Group
12.20pm
Official Opening Auslan Interpreted
1.00pm
Deadly Dancers
1.25pm
Croatian Community-H.K.UD. "LADO" Geelong
1.50pm
Geelong Welsh Ladies Choir
2.15pm
Biser - Macedonian Dance Group
2.35pm
Bosnian Dance Group - Bosanćice
2.50pm Geelong Malay Assoc. Inc - Malay Gamelan
3.05pm Karenni Youth Dance and Song
3.15pm Serbian Dance Group- Shumadija
3.30pm The Geelong Chorale
4.00pm Indonesian Association of Geelong
4.20pm Geelong South Sudanese
4.35pm Te Arahina - Geelong Maori Communit
5.00pm Nuholani

Diversitat Stage

TimeGroup
12.00pm
Julie-Anne's Dance Avenue
12.15pm
Geelong Lithuanian Dance Group - Linas
12.30pm
Geelong Scottish Dance Group
12.45pm
Mezei Virag Hungarian Dance Group
1.00pm
Andalucía Spanish Dancing Group
1.30pm
Club Italia Geelong "Cantiamo Insieme"
1.45pm
La Cumbiamba and Cumbiambita Colombian Folk Dance
2.10pmFilipino Social Club of Geelong Song
2.30pmSerbian Youth Club - Branko Radicevic
2.45pmRuam Jai Thai Community
3.05pmHellenic Community of Geelong School
3.20pmGeelong Nepalese Association
3.40pmThe Friendly Islands Cultural Group
4.05pmSalsa Street Dance Workshop
4.20pmLos Locos
5.45pmRasta Unity

Pakington Strand Bay FM Stage

Time Group
1.00pm
Acabellas Choir
1.30pm
Marimba Taters (Tate St Primary School)
2.10pm Unicorn Children’s Character Dance Studio
2.25pm
Little Munchkins Dance Crew
2.45pm
Congolese Community
2.50pm
Geelong Jukebox Rockers
3.30pm
Pape M'Baye
4.20pm Groove Juice

Petrel Stage

Time Group
1.00pm
Rory Ellis and Andrew Toner
2.00pm
Rory Ellis and Andrew Toner
3.00pm
Kite Machine
4.00pm
Cor ten






#pakoselfie
What's New
Program
Diversity
home_survey_win.jpg
Sponsors
After Party